KİLİS YAZ OKULU PROGRAM SONU!

Kilis Arapça Yaz Okulu Programımızda sona yaklaşıyoruz. İlim ve sosyal etkinliklerle dolu dolu biz dönem geçiren öğrencilerimiz büyük kazanım ve tecrübeler elde ettiler. ...

Elhâmdulillâh hem Kilis'in manevi ve tarihi havası hem ilim talebesi olmak yanında yetimlerle ilgilenen kıymetli öğrencilerimiz bie günlerini dâhi israf etmediler. Onlarla gurur duyuyoruz ve hayatlarında başarılar diliyoruz. Siz de dualarınızda bizi unutmayın!

Suffe İslami İlimler Merkezi olarak Sahabeler şehri Kiliste düzenlediğimiz 6 haftadır devam eden Kilis Yoğunlaştırılmış Arapça programı bugün icazet töreni ile sona erdi.
Kilis Arapça öğrenme ve konuşma pratiğini geliştirme imkanlarının yanı sıra Şam ulemasından İslami ilimler tedris etme muhaddislerden hadis rivayeti dinleme ve icazet olma gibi imkanlar da sunuyor. Merkezi İstanbul’da bulunan ve Kilis’te de aktif faaliyet gösteren Suriyeli Alimler Derneği ile bu yaz ortak faaliyetler düzenlemek üzere bir protokol imzaladık. Bu protokol gereğince Kilis yoğunlaştırılmış Arapça programı düzenledik. Programda Arapçanın yanında tefsir hadis ve Siyer dersleri de mevcuttu. Derneğin Kilis Şubesi Başkanı Şeyh Abdurrahman Yaserci ve diğer Alim Fazıl hizmeti ortaya hocalarımız o kadar kaliteli bir öğretim hizmeti verdiler ki öğrencilerim bazen sorduğum soruya Arapça karşılık vermeye başladılar.
Biz daha önce yurt dışına Arapça kursuna da öğrenci gönderdik. Kesinlikle Kilis’te daha başarılı olduk. Bunun sebebi burada hocaların ve bizim İlmi bir Rızayı Bari vesilesi, Arapçayı öğrenme amacını da ilmin temeli olarak görmemiz, hikmete talip olmamız, birbirimizi Allah için sevmemiz karşılıklı edebe riayet etmemiz ve en önemlisi öğrencilerimizin ilim sevgisidir.
Burada ilim irfan Hikmet vardır. Iman kardeşliği dostluk ve muhabbet vardır. Bu denklemin sonucu başarılı bir dönemi geçirmemiz olmuştur.
Eğer kız öğrencilerimizden bu faziletlere talip olanlar varsa Ankara’daki tek adres olan Suffe İslami İlimler Enstitüsüne başvurabilirsiniz.
Başvuru için online kayıt formunu doldurun. www.mahmudiyevakfi.org