OSMANLI'NIN KUDÜSÜ

Suffe İslâmi İlimler talebelerine Kudüs konusunda bir bilinç kazandırmak amacıyla, yakın zamanda Kudüs'e ziyaret gerçekleştirmiş olan kıymetli hocamız Sema Çelem ile güzel bir program gerçekleştirdik. ...

Esselâmualeykum ve rahmetullâh! Mahmudiye Vakfı olarak, Suffe İslâmi İlimler talebelerine Kudüs konusunda bir bilinç kazandırmak amacıyla, yakın zamanda Kudüs'e ziyaret gerçekleştirmiş olan kıymetli hocamız Sema Çelem ile güzel bir program gerçekleştirdik. Orada geçirdiği kıymetli zamanları ve tecrübelerini bizimle paylaşan hocamız aynı zamanda "Mescid-i Aksa neresi ve Mescid-i Aksa neden önemli? Neden Kudüs'te bulunmalıyız? Müslümanlar Kudüs için ne yapabilir? Müslüman genç hanımlar Kudüs için hangi görevleri üstlenmeli?" sorularını cevaplandırdı. Kudüs'de bulundukları 15 günlük süreçte ve daha önceki ziyaretlerinde Osmanlıya ve kadîm tarihinde Kudüs'e sahip çıkmış olan ecdâdımıza dair çok özel anektodlar paylaştı. Programın sonunda ise yüreğimize işleyen şu sözü oldu; "Kudüs'e, Peygamber'in aleyhisselâm mirasına, Hz Ömer'in mirasına, Selâhaddin Eyyubî'nin mirasına, özellikle de Kanûni Sultan Süleyman'ın mirasına sahip çıkmak için gidin!"
Biz de bu güzel program için sevgili hocamıza ve katılımcı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kudüs'de bu idrâk ve şuur ile bulunmayı Rabbimizden niyâz ediyoruz. Âmin ve'lhâmdulillâhi rabbi'l-âlemîn. ????
#kudüs #islâm #mescidiaksa #ilim