Tunus Arapça Yaz Okulu

...

Tunus Arapça Yaz Okulu/ 1.Hafta

İmkânlarımızı genişletip bizlere hayrlı kapılar açan Allah'a hamd olsun. Hz.Peygamber'in (sallallahu aleyhi ve sellem) sünneti gereği boş işlerden yüz çeviriyor, "فإذا فرغت فانصب" ayetinin emriyle bu yaz tatilini de boş geçirmiyoruz.

Programımız gereği 2. yılı bitiren öğrencilerimiz yaz döneminde yurtdışı programına katılmaya hak kazanır. Bu yaz döneminde de iki yılı bitiren öğrencilerimiz Arapça eğitimi, konuşma pratiği geliştirme, farklı kültürlerle tanışma ve sosyal yaşamda etkin olma gibi bir çok beceriyi kazanma ve tâlim için Tunus'a gönderildi. Tunus'a ulaşan öğrencilerimiz şuan da 1. haftalarını tamamlamış ve verimli bir hafta geçirmişlerdir.

Öğrencilerimize başarılar diler sizlerden de hayr duâlarınızı eksik etmemenizi taleb ederiz.

  • Ankara'dan 8 kız öğrencimiz Tunus "El-İnsan Acedemia"ya eğitim için gönderildi.
  • Eğitim, barınma, yeme-içme ve gezi süreçleri yakından takip edilmekte.
  • Vakfımızın hedefi gereği Arapça lugati yoğunluklu program izlenmektedir.
  • Programlar hafta içi seyretmekte olup haftasonları ise öğrencilerin kendi planlarına bırakılmıştır. Bunun yanı sıra hafta içi şehir içinde bulunan tarihi mekânlar gezdirilmekte ve rehber tarafından mekânlar hakkında bilgiler verilmektedir.
  • Farklı kültürlerin tanınması ve kardeşlik ortamı kurulması açısından hocalarımız öğrencilerle yakından ilgilenmekte ve yöresel tatları onlara tanıtmaktadırlar.
  • Cuma günü öğrencimizin doğum günü olması sebebiyle süpriz bir kutlama yaptıkları için kıymetli hocalarımıza teşekkür ederiz.
  • Eğitimlerinin yanı sıra, geziler ve derslerle yoğun bir haftayı geride bırakan öğrencilerimiz 2. Hafta için daha azimliler. Duâlarınızı bizden eksik etmeyin. Esselâmualeykum.

(Devam edecek...)

Haftalık dersler:
Metin / Muhadese
Tarih
El sanatları
Resim